TANITIM VİDEOSU:

ARKA KAPAK:

“DÜNYA GEMİSİ” insanlığın gelmiş geçmiş bütün yükünü taşıyan, ona yaşam ortamı sunan biricik gezegenimizi temsil etmektedir. Kitapta İstanbul, Tokyo ve Cincinnati’den doğa tutkunu üç gencin maceraları vasıtasıyla uygarlığı tehdit eder boyutlara ulaşmakta olan çevre sorunları, bir roman havasında ele alınmaktadır.

Kitap gençlere yönelik gibi dursa da 12 yaş üzerindeki bütün okuyucular içindir ve sadece roman kısımları okunduğunda bile küresel çevre konuları hakkında fikir vermeyi amaçlamaktadır.

Şahit oldukları şiddetli doğa olayları yüzünden bazı küresel risklerin yaşayarak farkına varan gençler, adını mitolojik yeryüzü tanrıçası Gaia’dan alan kurgusal web sitesi “www.askgaia.com” sayesinde tanışmışlardır. Sitenin yapay zeka robotu Avani de sorularına bazen ilginç yanıtlar vermektedir. Sydney’de bir gençlik konferansında bir araya geldiklerinde, küresel sorunlara çılgın çözümleri olan bir profesör ve doğaya bakış açısı oldukça farklı Aborigin bir ressamla da tanışırlar. Onlardan da aldıkları ilhamla daha dayanıklı, sürdürülebilir bir uygarlık için kendilerinin nasıl katkıda bulunabileceklerini keşfetmeye çalışırlar.

Kitapta, meraklı okuyucular için küresel iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, fosil yakıtlar, yenilenebilir enerji, genetiği değiştirilmiş organizmalar, doğal afetler, ekolojik ekonomi gibi çeşitli konularda özet bilgiler de sunulmaktadır.

Endüstri Mühendisliği’nin ardından Çevre Bilimi lisansüstü eğitimi almış olan yazar Türkiye ve ABD’de çevre mevzuatlarına uyum konusunda danışmanlık yapmıştır. Çeşitli gazetelerde çevre, enerji, ekoloji, yeşil ekonomi, sürdürülebilirlik gibi konularda yazıları çıkmış, Küresel Krizlerden Sürdürülebilir ToplumaÇağımızın Çevre Sorunları kitabı, 2013’de Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

DÜNYA GEMİSİ  BÖLÜM BAŞLIKLARI:

SARMAL   ZANGIRTI    ATEŞ TOPU   UZAYLI    GÜVENLİ SINIRLAR     ÇİÇEK BULUTU     İSTİLACILAR    ÇALIŞKAN TEMİZLİKÇİ     ATEŞ ÇEMBERİ     ÇEKİRDEK ENERJİSİ       BÖCEK GURME    YAŞAM OYUNU      GÖK GÜRÜLTÜSÜ     ÇILGIN      RÜYA ZAMANI     ROMANTİK AY    SÜRÜP GİDEBİLMEK    MUTLULUĞUN ÖLÇÜSÜ    İKLİM CANAVARI    ŞOKLARA KARŞI     KIYAMET    DÜNYA GEMİSİ     BÜYÜK DÜŞMAN

____________________________________________________________

PAN Yayıncılık, Amazon, Remzi, Mephisto, IDEFIX, Kitapyurdu, D&R… (internet satışlarında hepsinde var ama her mağazada yok, istenirse getirtiyorlar.)    Raflarda genellikle “Bilim Kitapları” arasında.

http://pankitap.com/urun/dunya-gemisi/